Jdi na obsah Jdi na menu
 


vCard na RNS315

Jak vytvořit z mapy vCard (vizitku místa) pro vložení do navigace RNS315

Amundsen+

V navigaci RNS315 (Amundsen+) není možné přesouvat mapy prstem a není ani možné nechat přepočítat trasu do místa, které prstem zvolíme.

RNS 315 má ovšem schopnost číst vCard (soubory s vcf příponou) s geo tagy uvnitř, pokud je nahrajete na SD kartu a pak vypočítat trasu do těchto míst.

Na webových stránkách Volkswagenu je utilitka, která umí generovat vCard, ale pouze pro RNS 510 (Columbus). RNS 315 tyto soubory zpracovat neumí. Důvodem jsou zeměpisné šířky a délky s více než 6 desetinnými místy.

Malé webové rozhraní pana Bernda Konnertha tuto funkci zpřístupní také pro navigaci RNS 315:

https://www.spiels-mir.de/navi/

 

Stačí vyhledat jakékoliv místo na mapě Google a kliknout na Create vCard (vytvořit vizitku). Soubor pak uložte na SD kartu do adresáře s názvem "destinations" (malými písmeny!) Nyní lze SD kartu vložit do navigačního přístroje a už si vybírat dříve uložené cíle.

 

Důležité podrobnosti:

  • SD karta musí být naformátována na FAT nebo FAT32.
  • Adresář na kartě se musí jmenovat "destinations" a musí ležet v kořenové složce karty.
  • Zeměpisná šířka a délka nesmí být větší než 6 destinných míst.
  • Soubor .vcf musí být kódován ANSI (ne UTF-8).
  • Na konci každého řádku musí být <CR><LF> (pouze <LF> stejně jako v systémech UNIX nestačí).
  • Přístroj umí číst maximálně 200 souborů v adresáři "destinations" (sám jsem neověřoval).
  • Při testování se může objevit chyba SD karty. Není důvod si myslet, že karta není kompatibilní nebo souborový systém není čitelný. Tuto zprávu dostanete i v případě, že je všechno v pořádku, jen ve složce nejsou žádné soubory.
  • Pokud je karta v pořádku, může se objevit hláška, že na kartě nejsou žádné vCard soubory. Problémem může být výskyt výše zmíněného <LF> místo <CR><LF> v souborech.
  • Kódování souborů lze ověřit programem Notepad++, ale výše uvedené webové rozhraní soubory ukládá přímo v ANSI.
  • Všechny .vcf soubory musí být ve složce "destinations" a ta musí být v rootu karty. Navigace tam kouká automaticky, není třeba nic nastavovat. Na kartě lze vytvořit i jiné složky, například s MP3.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Consonant Ways to Mark down Blood Distress

(Afoerriemn, 9. 10. 2018 3:10)

Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/quand-faut-il-prendre-le-cialis/