Jdi na obsah Jdi na menu
 


  "Byl nebyl poblíž jednoho malebného městečka u Prahy malej dřevěnej domeček se zahrádkou. A rozhodně to nebyl obyčejnej domeček. Byl totiž na kolečkách. A nejenom to, on totiž měl a do dneška má i čtyři kuří nožky."

Obrazek

   Kdo nás zná, ví že si nevymýšlím a že píši o naší maringotce. Jen málokdo uhodne, jak se dostala až na vrchol stráně, ze kterého se už celé roky rozhlíží do kraje, za každého počasí, v létě i v zimě a poskytuje přístřeší, teplo a pohodlí svým obyvatelům. ObrazekA dělá to ráda. Ona by se totiž pro svoje obyvatele rozkrájela. Vědoma si  naší záchrany a vděčná za vykoupení ze spárů pochybné stavební firmy, kde sloužila jako skladiště harampádí a trpěla dočasným ubytováním individuí nevalného charakteru, jakoby teď žila proto, aby nám ve všem oplatila co nejlépe a k naší radosti. A my na ní opravdu nedáme dopustit. Dostala nový plášť, kompletní zateplení a stylové vybavení, takže se v ní cítíme jako doma. A můžeme podnikat výpravy po okolí a vždycky nás ochotně přivítá s otevřenou náručí, ať je nás dvacet nebo jsme sami dva. Taky už s námi mnohé prožila a může vzpomínat na nejrůznější trampoty pořádané na pozemku kolem, který nese honosný romantický název Ranč Vzpomínek.

Obrazek

  

   Ranč Vzpomínek. Ano, pod tímto názvem se pozemek s maringotkou vryl do podvědomí nejednoho člověka. Vždyť tady se pořádají slavnosti Vítání léta, tady probíhají přípravy na vodu a vandry, výlety na kolech, tady najde v parném létě spousta lidí příjemné osvěžení v chladivém bazénu, tady o večerech planou táborové ohně, hrají kytary a voní buřtíky.

Obrazek

   A dole, pod Rančem Vzpomínek, se v hlubokém kaňonu pod tratí Posázavského Pacifiku mezi břehy spřátelených osad plných kouzelných zákoutí a trampských chat proplétá řeka Sázava. Staří trampové neřekli Sázavě jinak než Zlatá řeka. Už od časů Boba Hurikána, zakladatele a guru českého trampingu se řeka a její okolí změnily k nepoznání, ale prastaré osady jako Ajax a Utah a pak i Toronto zatím zůstávají. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Líbí se mi Tvé stranky.

(smoulinka, 6. 9. 2008 8:28)

Maš to tady moc hezké,líbí se mi to.A taky bych se tam podívala ale nevím jak se tam dostat,a jestli tam jsou i ovíkendech.PS:PREJI TI STÁLE TAK KRÁSNÉ ÚLOVKY A ZÁŽITKY SMOULINKA.